Pobierz tomik: „Daj się słyszeć” w ramach projektu „O!Tworzenie czyli wierszodźwięki” (MKiDN)

O projekcie:

O!Tworzenie czyli wierszodźwięki” to projekt interdyscyplinarny z dziedziny animacji i edukacji kulturalnej, który powstał w ramach programu „Kultura w sieci”. Projektowi przyświecają dwa główne cele. Pierwszym założeniem jest inspiracja, edukacja oraz aktywizacja odbiorców i zachęcenie ich do otwarcia się na proces twórczy, a w konsekwencji do zmiany sposobu myślenia o sztuce jako dyscyplinie zarezerwowanej tylko dla wąskiej, wybranej grupy ludzi. Drugim celem było stworzenie tomiku poezji. Powstały tomik poezji „Daj się słyszeć” składa się z 58 wierszy oraz 3 wierszodźwięków, czyli wierszy opatrzonych muzyką (piosenek). Wierszodźwięki to duety wykonane przez Olę Błachno i Agę Derlak, które można posłuchać na kanale YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCgyrXhOub_xwAogtERXzOAQ?view_as=subscriber&fbclid=IwAR2fAZuY_lXMzUQZ-CAUsEntigRxezZL1WGS1ARlZ_Iv-klblQRx63LaQaA

Tomik „Daj się słyszeć” złożony jest z dwóch części. Część pierwsza napisana jest na podstawie wypowiedzi osób, które w trakcie trwania projektu „O!Tworzenie czyli wierszodźwięki” komentowały jeden z trzech filmików, w których proszeni byli o odpowiedź na jedno pytanie. Przed każdym z wierszy umieszczone zostały komentarze, na podstawie których napisane zostały wiersze. Druga część tomiku to „Miłość na kwarantannie”, która w całości została napisana podczas domowej kwarantanny w marcu i kwietniu 2020 r.

„Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”.