Polska wokalistka, skrzypaczka i kompozytorka młodego pokolenia. Jej muzyczna przygoda zaczęła się w dzieciństwie od skrzypiec, by już 12 lat później być  absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie (klasa skrzypiec). Dodatkowo, kończąc wydział skrzypiec, kontynuowała ona edukację muzyczną na 2 warszawskich wydziałach wokalnych: wydział piosenki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz wokalistyka jazzowa w Policealnym Studium Jazzu im. H. Majewskiego. Artystka nie dając sobie chwili wytchnienia od nauki podjęła studia niemuzyczne (określa je czasami mianem „antymuzyczne”), czego efektem końcowym był dyplom z zakresu psychologii twórczości. Studiując zmierzała ona jednak do realizacji swych planów muzycznych, by w roku 2015  rozpocząć wokalistykę jazzową pod okiem Judy Niemack w renomowanej uczelni Universität der Künste (Jazz- Institut Berlin). Aktualnie Ola jest studentką ostatniego roku tejże uczelni. Po ukończeniu z wyróżnieniem obydwu wydziałów wokalnych artystka Aktualnie jest studentką 4 roku wokalistyki jazzowej w renomowanym Universität der Künste  Berlin (Jazz Institut Berlin).

Ola Błachno brała udział w wielu konkursach, festiwalach oraz warsztatach muzycznych w kraju i za granicą. Jest zdobywczynią kilku nagród muzycznych, w tym ostatniej na Nową Nadzieję Jazzu 2018 (w ramach Novum Jazz Festival). Ponadto śpiewała ona podczas 51. Festiwalu Jazz Jamboree w projekcie „Kaczmarski na Jazzowo”, współpracowała z Filharmonią Narodową realizując koncerty z cyklu „Poranki Jazzowe” oraz z teatrem Rampa. Wokalistka skupia się aktualnie na pracy twórczej doskonaląc swoje umiejętności z zakresu pisania tekstów oraz kompozycji.

Jej życiowe motto to słowa fikcyjnej postaci, Ani z Zielonego Wzgórza, która mówi: “Chciałabym, aby ludzie przeżyli radość; radość, której nie nie mogliby doświadczyć gdyby mnie nie było na tym świecie”. Podążając za tymi słowami, wokalistka życzyłaby sobie, by móc nieprzerwanie rozwiajać się jako muzyk oraz jako człowiek- biorąc tak dużo jak się da od ludzi oraz oddając im jeszcze więcej swojego dobra.

Dodaj komentarz